nowe technologie

Nauka jazdy – od czego zacząć ? 

Aby móc jeździć samochodem potrzebny jest prawo jazdy. To dokument który uprawnia do prowadzenia pojazdu. Jednak jak go zdobyć? Należy najpierw nauczyć się jeździć a następnie zdać egzamin państwowy. Jak przygotować się do egzaminu? Co należy zrobić aby nauczyć się jeździć?

Prawo jazdy

Aby móc prowadzić auto niezbędne jest posiadanie prawa jazdy. Aby móc przystąpić do egzaminu na prawo jazdy niezbędne jest ukończenie kursu w placówce którą jest szkoła jazdy warszawa. To miejsce w którym znajdziesz wykwalifikowanego instruktora który nauczę cię jeździć autem.

Podczas nauki poznasz nie tylko teorie, znaki drogowe ale również nauczysz się jak prawidłowo jeździć autem. Dodatkowo przed ćwiczysz zadania które pojawiają się podczas egzaminu państwowego. Podczas wyboru szkoły wybierz tą która cechuje się dobrymi opiniami wśród innych kursantów.

Dobry instruktor

Abyś miał lub miała przyjemność z nauki, kluczowy jest wybór dobrego instruktora jazdy. Aby znaleźć dobrego instruktora możesz zrobić dokładny research w Internecie lub wśród znajomych którzy niedawno zdawali prawo jazdy. Przeczytaj opinie w Internecie odnośnie jazdy i konkretnym instruktorze. 

Pamiętaj że dobry instruktor powinien być:

  •  cierpliwy, 
  • wyrozumiały, 
  • doświadczony 
  • dobrze tłumaczyć. 

Osoba ta powinna zapoznać cię wprowadzić w świat prowadzenia samochodu. Dobry instruktor również świetnie przygotuje cię do egzaminu.Podczas pierwszych godzin jazdy instruktor zapoznać się z podstawowymi elementami samochodu. Pokażę ci gdzie jest sprzęgło, gaz czy hamulec, jak prawidłowo zmieniać biegi oraz jak włączać się do ruchu. 

Teoria i praktyka

Rozpoczynając kurs na prawo jazdy rozpoczynasz naukę teorii i praktyki. Nauka teorii jest niezbędna aby bezpiecznie prowadzić samochód osobowy. Podczas nauki teorii poznasz zasady ruchu drogowego, znaki drogowe, czy budowę samochodu. Dobrze przestudiuj zalecane do nauki teorii podręcznik. Dodatkowo aby uzyskać prawo jazdy musisz zdać egzamin teoretyczny.

Nauka praktyki jest o wiele przyjemniejsze dla większości osób. Praktyka to nic innego jak jeżdżenie samochodem. Podczas lekcji praktycznych nauczysz się włączania do ruchu, zmiany pasa ruchu, parkowania i poruszania się po drogach.

Przygotowanie do egzaminu

Aby podejść do egzaminu musisz odbyć obowiązkowy kurs nauki jazdy. Wybierz odpowiednią dla ciebie szkołę jazdy instruktora a następnie musisz wyjeździć 30 h lekcji praktycznych – każda z nich ma 60 min. Dodatkowo przerobić musisz 30 h lekcji teoretycznych. 

Aby przystąpić do egzaminu musisz mieć ukończone osiemnasty rok życia. Jeżeli od byłeś już wymaganą ilość godzin lekcyjnych możesz zapisać się na egzamin najpierw teoretyczny a po jego zdaniu na egzamin praktyczny. Każdy egzamin to określona kwota pieniędzy którą należy zapłacić w kasie Wordu. 

Egzamin teoretyczny

Egzamin teoretyczny odbywa się w sali komputerowej. Osoba zdająca ma do dyspozycji komputer na którym wyświetlane są pytania. 

Egzamin teoretyczny to test który składa się z 32 pytań. Każde pytanie jest inaczej punktowane. Aby zdać należy zdobyć określoną ilość punktów.

Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny składa się z dwóch etapów pierwszy etap odbywa się na placu manewrowym a drugi to wyjazd na drogi publiczne. Na placu manewrowym należy odpowiedzieć prawidłowo na zadane przez egzaminatora pytania a następnie wykonać zadania na placu manewrowym.

Jeżeli prawidłową odpowiedź na pytania a następnie dobrze wykonasz zadanie na placu manewrowym egzaminator pozwoli wyjechać na miasto. Tam dostaniesz dodatkowe polecenia które musisz wykonać prawidłowo aby uzyskać pozytywny wynik. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *